Infarkt a klid

Infarkt

Co by měli muži udělat, aby se mu vyhnuli? Určitě to nebudou prášky na vysoký krevní tlak nebo pilulky působící na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Nebudou to ani byliny či přírodní látky, které působí na uvedené potíže. Muži dneška, zejména ve středním a vyšším věku potřebují úplně jiný lék a tím je KLID. Prostě, když je zle, je třeba se na povinnosti, sliby, úkoly a na další vnější i vnitřní rozkazy vyprdnout a na všechno se vy. . . t a mít u pr . . . e.

Je to záchranná brzda i lék, který může muži zachránit život. Pokud zatáhne včas.

Přerušit honičku za vyšším ziskem nebo splácením dluhů. Protože v okamžiku, kdy se vám smrtka (někdy v bílém plášti) podívá do očí, víte, že obojí výše uvedené nestojí ani za starou děravou bačkoru.

Když Vám hoří koudel u zadku nebo cinká před frňákem měšec dukátů a visí jako oslíkovi mrkvička zavěšená provázkem na klacku přímo před očima, je třeba zpozornět a uvolnit se. Tento klacek totiž drží jezdec sedící na oslu a pobízí ho tímto k jízdě.

Je vám asi jasné, že ten, který sedí na tom oslu a drží ten klacek s houpající se mrkvičkou je ještě větší osel než ten, na kterém sedí, ale neví o tom. Jezdec mívá různá jména: chamtivost, strach, pomsta, chtíč nebo třeba Babiš, Zeman či Drahoš. Pro zjednodušení mu říkejme psychologicky, což je asi nejvýstižnější, a to: STÍN.

Klid

Každá lidské bytost ho má a našim velkým úkolem je pokusit se s ním do konce života vypořádat. Nejlépe už do poloviny života. Jinak je možné, že položí na lopatky on vás. V lepším případě skončíte v nemocnici – bezmocnici, v horším v márnici.

Když člověku dochází síly a nervový systém je přetížen, dochází k hyperaktivaci pudu sebezáchovy. Ten používá k záchraně organismu řadu výstražných signálních mechanismů: únava, nespavost, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu, podrážděnost, tlak na hrudníku, úzkostné stavy a někdy i panika. Teprve potom kolabs a případný restart. Otočka. A změna většiny životních návyků a přesvědčení.

Vidění sebe v novém světle. Opravdu ale k tomu my muži potřebujeme infarkt, mrtvici či jiného strašáka?

Je to smutné i zábavné zároveň. Záleží na tom, z které pohádkové perspektivy se na to podíváte.

Radim Grebeníček
Radim Grebeníček

Zakladatel a tvůrce vzdělávacích projektů Umění uzdravovat, kde své studenty vzdělává i trénuje staré i evolučně nové dovednosti, jako jsou hypnotické techniky nebo kontemplace. Čerpá z nejnovějších poznatků v biologii, psychologii, neurovědách, epigenetice, subatomární fyzice a dalších oborech, a celkově multioborovém vzdělávání.

Radim Grebeníček
Zakladatel a tvůrce vzdělávacích projektů Umění uzdravovat, kde své studenty vzdělává i trénuje staré i evolučně nové dovednosti, jako jsou hypnotické techniky nebo kontemplace. Čerpá z nejnovějších poznatků v biologii, psychologii, neurovědách, epigenetice, subatomární fyzice a dalších oborech, a celkově multioborovém vzdělávání.

Napište nám

Kontakt

Chcete se nás na něco zeptat? Zanechte nám prosím zprávu s kontaktem na vás, jakmile to bude možné, ozveme se vám. 

Jméno*
Příjmení*
Telefon (nutno zadat předvolbu)*
E-mail*
Zpráva*

Stáhněte si zdarma e-book:

Jak jsem se zbavil
alergie i astma

Chcete se zbavit autoimunitních nemocí?

Alergie, astma i atopického ekzému? 

Bolesti, revmatoidní artritidy i únavy?