Recept na osamělost a jedovaté vztahy

Samota

Pokud vedete osamělý život a nemáte chuť být společenští nebo jste se přímo rozhodli, že zůstanete sami, měli byte alespoň uvážit některé negativní účinky samoty a společenské izolace.

Kdo je osamělý a rád by zlepšil své zdraví, kdo žije ve vztahu plném jedů a potřebuje protilék, aby se dal fyzicky i psychicky do pořádku, ať čte dál. Důležité je objevit možnost, diagnostikovat vztahové nevyváženosti ve svém životě a vytvořit si akční plán, jak zmírnit svoji osamělost a těšit se z pozitivních přínosů zdravých vztahů.

Partnerské hádky

Nejlepším lékem na osamělost je spojení se svou vlastní podstatou. Ať svět vidí, že jste opravdoví, jedineční, báječní a krásní. Tolik lidí plýtvá energií ve snaze být někým, kým nejsou, jen aby zapadli. Jenže ten kdo hledá přijetí u druhých, ztrácí část sebe sama a v důsledku toho trpí i jeho zdraví.

Pravda je, že lidé, kteří chtějí být společensky přijatelní, se snaží trefovat do středu terče, který se neustále pohybuje. Pořád musí sledovat nejnovější trendy, srovnávat se s ostatními, obětovat všechno, co mají rádi, výměnou za to, co mají údajně rádi druzí, dodržovat umělá kritéria konformity. Čím víc se snažíte být cool, tím víc si připadáte odtržení. Brené Brownová v dojemné řeči na summitu o světové nadvládě, moderované známým autorem a blogerem Chrisem Guillebeauem, řekla: „Překážkou číslo jedna na cestě k sounáležitosti je snaha zapadnout.“ Je to vlastně zaručený recept na osamělost. A za tu všechnu snahu zaplatíte těžkou daň, protože budete nejen sami, ale ke všemu i nemocní.

Touha po lásce a partnerství

Možná máte sklony hledat přijetí u druhých, abyste si nepřipadali jako vyvrhel a netrpěli osamělostí. Každý člověk touží po lásce a přijetí. Všichni chceme někam patřit. Jenže za jakou cenu? Vyplatí se zaprodat sám sebe, vyměnit své pravé já za umělou verzi, která se musí neustále předělávat, aby vyhovovala dnešním nepostižitelným kritériím přijatelnosti? (A nato můžete vzít jed, že ta včerejší už jsou dnes zastaralá).

Ne!

Když sundáte masku (myslím společenskou masku:-)) a necháte zářit své vnitřní světlo, možná to nebude cool, ale nabízí se nám tím příležitost v hlubokém spojení. Chce to vážně odvahu, být neomluvitelně, neodpustitelně „mimo“. A možná jste si všimli, že Ti z Vás, kdo mě znáte osobně třeba ze vzdělávacích programů či ze sportovních klání, říkávám: „Není nikdo více cool než lidé, kteří se odvážili být sami sebou, i když se to příčilo všemu, co vám diktuje populární kultura. Dovolit si projevit impulzivitu, i když se to mnohým nelíbí je prostě v pořádku. Budete-li mít dost odvahy k tomu, abyste byli nekompromisně sami sebou, stanete se magnetem pro všechny ostatní, kteří rovněž touží odhodit svůj strach a zachovat se stejně. A to je, drazí přátelé, zaručená cesta ke zmírnění osamělosti.” 

Naučím vás techniky KROK za KROKEM, které můžete provádět v klidu domova, abyste vyvolali relaxační reakce a zmírnili odezvy stresové. Později, kdekoliv jinde.

Objevte vnitřní klid,

Radim Grebeníček

Radim Grebeníček
Radim Grebeníček

Zakladatel a tvůrce vzdělávacích projektů Umění uzdravovat, kde své studenty vzdělává i trénuje staré i evolučně nové dovednosti, jako jsou hypnotické techniky nebo kontemplace. Čerpá z nejnovějších poznatků v biologii, psychologii, neurovědách, epigenetice, subatomární fyzice a dalších oborech, a celkově multioborovém vzdělávání.

Radim Grebeníček
Zakladatel a tvůrce vzdělávacích projektů Umění uzdravovat, kde své studenty vzdělává i trénuje staré i evolučně nové dovednosti, jako jsou hypnotické techniky nebo kontemplace. Čerpá z nejnovějších poznatků v biologii, psychologii, neurovědách, epigenetice, subatomární fyzice a dalších oborech, a celkově multioborovém vzdělávání.

Napište nám

Kontakt

Chcete se nás na něco zeptat? Zanechte nám prosím zprávu s kontaktem na vás, jakmile to bude možné, ozveme se vám. 

Jméno*
Příjmení*
Telefon (nutno zadat předvolbu)*
E-mail*
Zpráva*

Stáhněte si zdarma e-book:

Jak jsem se zbavil
alergie i astma

Chcete se zbavit autoimunitních nemocí?

Alergie, astma i atopického ekzému? 

Bolesti, revmatoidní artritidy i únavy?